EATON P3BFD3125N Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 125A, 4 Wires, Fd Frame
Item: BH6GCQModel: P3BFD3125N
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Busway
Amps Rating 125A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 25 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 5.43"