EATON P3BFD3100NSP Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 100A, FD Frame
Item: BH6GBZModel: P3BFD3100NSP
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Busway
Amps Rating 100A
Application Busway
Circuit Breaker Frame F
Design Pow-R-Way III
Features Sprinkler Proof Plug-in
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 25 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 5.43"