EATON P3BEDH3200GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 240 VAC, 200A, 4 Wires, EDH Frame
Item: BH6FYPModel: P3BEDH3200GN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Busway
Amps Rating 200A
Application Busway
Circuit Breaker Frame E
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 100 kAIC At 240V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 5.43"