EATON NGC412032E Molded Case Circuit Breaker, Electronic Lsi Trip, 4-Pole, 120A, 480 Vac, Line And Load
Item: BH6BKWModel: NGC412032E
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 120A
Frame NG
Height 9"
Interrupt Rating 200 kAIC at 240V AC, 100 kAIC at 480V AC
Length 6"
Mfr. Series Series G
Number Of Poles 4
Rating 80% Rated
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LSI
Voltage 480V AC
Width 9"