EATON MN203UADNSNNNNC Unwired Cassette, Air Circuit Breaker, 3P, 800 to 2000 A
Get it by Tuesday, Apr 14
€11,196.24 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Cassette |
| Accessories | None |
| Amps Rating | 800-2000A |
| Frame | Standard |
| Height | 17.126" |
| Interrupt Rating | Universal |
| Length | 17.007" |
| Number Of Poles | 3 |
| Rated Uninterrupted Current (iu) | 2000A |
| Warranty | 1 yr. |
| Width | 18.031" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 58.5 |
| Ship height (cm) | 43.5 |
| Ship length (cm) | 43.2 |
| Ship width (cm) | 45.8 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | For Use With | Price | |
|---|---|---|---|
| LN163HADNNNNNWC | - | €10,071.39 | |
| LN163HADNSNNNNC | All Cassettes | €9,246.89 | |
| LN163HADNNNNNNC | All Cassettes | €7,785.96 | |
| LN403HADNNNNNNC | - | - | RFQ
|
| LN163HAXNSNNNNC | All Cassettes | €9,045.14 | |
| LN163HADNSNNNWC | - | €11,775.73 | |
| LN163HAXNNNNNNC | All Cassettes | - | RFQ
|
Explore Products
- GRAINGER 18616_36_0 W1 Tool Steel Rod, 36 Inch Overall Length, 0.640625 Inch Outside Dia Decimal Equivalent
- FUJI ELECTRIC VFB3000-7W High Pressure Regenerative Blower, 30 hp, 139 Inch wc Max Op Pressure
- WALTER TOOLS DNMG150612-MV7 WPV20 Diamond Turning Insert, Neutral, 1/4 Inch Thick, 3/64 Inch Corner Radius
- CLEVELAND C33472 End Mill, 1-1/4 Inch Diameter Cutter, 8-1/2 Inch Overall Length, 6 Inch Length Of Cut
- VOLKEL 90484-2 Hand Tap Second, JIS B-4430/DHSS-G, M 20 x 2.5 Size
- NIBCO NJ91H0C S-590-Y-66 Three Piece Ball Valve, Female Solder Cup, 1 1/2 Inch Size, Bronze, Solder Ends
- ERICKSON ICSN442 Shim
- GRAINGER ZUSAHSN80344 O-Ring, 344, 3 7/8 Inch Inside Dia, 4 1/4 Inch Outside Dia, 80 Shore A, Black
Explore More
- KEYSHAFT
- Fire Blankets
- Structural Framing System Acc.
- Lobby Brooms
- Hearing Protection Accessories
- Panel Filters
- SHARPE VALVES Carbon Steel Inline Ball Valve, Flanged x Flanged
- LOC-LINE Fixed Mount
- CONDOR Coated Gloves, ANSI Cut Level A3, Palm Dipped, Polyurethane, Gray
- TEMPCO Replacement Heating Elements for TRH3 Series Heaters
- LUMAPRO Miniature Bi-Polar LED Bulb, T3 1/4, 6.3V
- TRAMEX Hard Carrying Cases
- BLACK & DECKER Carriage Bolts
- SANDVIK COROMANT Round Indexable Milling Inserts
- LINEMASTER GEM-V Foot Switches
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON MN203UADNSNNNNC Unwired Cassette, Air Circuit Breaker, 3P, 800 to 2000 A
€11,196.24 /unit


