EATON MDLPV3600W Molded Case Circuit Breaker, Mdl-Frame, Complete Breaker | BH4XLZ
EATON MDLPV3600W Molded Case Circuit Breaker, 1000VDC, 600 7.5 kA Interrupt, 3P
Item: BH4XLZModel: MDLPV3600W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 600A
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 7.5 KAIC at 1000V DC
Length 8 1/4"
Number Of Poles 3
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC