EATON MDLPV3600KW Molded Case Circuit Breaker, Mdl-Frame, Complete Breaker | BH4XLV
EATON MDLPV3600KW Molded Case Circuit Breaker, 1000 VDC, 600A, 7.5 kA Interrupt, 3P
Item: BH4XLVModel: MDLPV3600KW
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 600A
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 7.5 KAIC at 1000V DC
Length 8 1/4"
Number Of Poles 3
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC