EATON MDLPV3450W Molded Case Circuit Breaker, Mdl-Frame, Complete Breaker | BH4XLQ
EATON MDLPV3450W Mdl/Solar Molded Case Circuit Breaker, 1000VDC, 450 7.5 kA Interrupt, 3P
Item: BH4XLQModel: MDLPV3450W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 450A
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 7.5 KAIC at 1000V DC
Length 8 1/4"
Number Of Poles 3
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC