EATON MBMSCVR9 Meter Socket Cover, For Use With Meter Breakers
Get it by Monday, May 25
€370.36 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Cover |
| Height | 1" |
| Length | 1" |
| Notes | 47-39392 |
| Type | Meter Socket Cover |
| Used With | MBE and CMBE style meter Breakers |
| Width | 1" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.45 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Explore Products
- FPE NM632150 Bolt On Circuit Breaker Nm 150 Amp 600vac 3p 30kaic@480v
- SPEARS VALVES 3329-85032P Reducer Coupling, Spigot x Gasket, 125 PSI, PIP, 21 x 10 Size, PVC
- VERMONT GAGE 112203860 Pin Gage, Class ZZ, NoGo, Steel, 3.86 mm Size
- EATON ECS96V1DAA-C1C47 Soft Starter, Non-Combo, Reduced Voltage, 99A, 575V
- TECHNIKS 08532-16.5 Collet Coolant Seals, 16 To 16.5 mm, Black Gold
- WINSMITH E17XDSS5X140EK Reducer, Solid Input Shaft, Hollow Bore, Output Worm Gear
- RHEEM SP20371 Conversion Kit Assembly, 120V, 2000W
- MAIN FILTER INC. MF0614838 TXW32B Interchange Hydraulic Filter, Glass, 3 Micron Rating, Buna Seal, 5.9 Inch Height
Explore More
- KEYSHAFT
- Recycling Containers
- Wire Shelving Accessories
- Guard Mounted Exhaust Fans
- Cable Staples
- Thread Turning Tools
- PS DOORS Edgehalt Single Ladder Safety Gates
- JOHN GUEST Check Valves
- ANVIL C100 Series Cable Spools
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials Bulk Narrow Mouth HDPE Bottles
- DIXON Swivel Washers
- KOHLER Bathroom Sink Faucet Chrome, Straight
- GLOBE SCIENTIFIC Pipes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON MBMSCVR9 Meter Socket Cover, For Use With Meter Breakers
€370.36 /unit






