EATON M4ERG4000 Magnum Sensor And Rating Plug Kit, 4000A, Four-Pole, External | BH4VVB
EATON M4ERG4000 Sensor And Rating Plug Kit, 4000A, 4 Pole, External, Up To 2000A
Item: BH4VVBModel: M4ERG4000
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Plug Kit
Accessories Sensor And Rating Plug Kit
Frame External
Height 6"
Length 8"
Notes Includes Three (3) Sensors And One Rating Plug Per Kit.
Number Of Poles 4
Rated Uninterrupted Current (iu) 2000A
Special Features Sensors And Rating Plug
Type Current Transformers And Sensors Kit
Width 6.9"