EATON M4DNG4000 Magnum Sensor And Rating Plug Kit, 4000A, Four-Pole, Double Narrow | BH4VUJ
EATON M4DNG4000 Sensor And Rating Plug Kit, 4000A, 4 Pole, Double Narrow, Up To 4000A
Item: BH4VUJModel: M4DNG4000
In Stock
Get it by Friday, May 22
Accessories Sensor And Rating Plug Kit
Amps Rating 4000A
For Use With Four-Pole Air Circuit Breakers
Frame Double Narrow
Height 5"
Length 9"
Notes Includes Three (3) Sensors And One Rating Plug Per Kit.
Number Of Poles 4
Rated Uninterrupted Current (iu) 4000A
Special Features Sensors And Rating Plug
Type Current Transformers And Sensors Kit
Width 5"