EATON M3SRG1000 Magnum Sensor And Rating Plug Kit, 1000A, Three-Pole, St And ard Frame | BH4VTV
EATON M3SRG1000 Sensor And Rating Plug Kit, 1000A, 3 Pole, Standard Frame, Up To 3200A
Item: BH4VTVModel: M3SRG1000
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Plug Kit
Accessories Sensor And Rating Plug Kit
Amps Rating 1000A
Frame Standard
Height 4"
Length 5 3/4"
Notes Includes Three (3) Sensors And One Rating Plug Per Kit.
Number Of Poles 3
Rated Uninterrupted Current (iu) 3200A
Special Features Sensors And Rating Plug
Width 15"