EATON LT925033 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 250 A | BH4QUB
EATON LT925033 Trip Unit, 250 A, 4 Pole, 310+ Electronic Ls, Lt, Frame J-K
Item: BH4QUBModel: LT925033
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame J-K
Height 4.38"
Length 10 1/4"
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Series Series G
Trip Type 310+ Electronic LS
Type Trip Unit
Width 4.63"