EATON LT4500FA Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 500 A | BH4QRL
EATON LT4500FA Trip Unit, 500 A, 4 Pole, Fixed Thermal, Adjustable Magnetic, Frame J-K
Item: BH4QRLModel: LT4500FA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 500A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame J-K
Height 4.38"
Length 10 1/4"
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Neutral Protection
Series Series G
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Type Trip Unit
Width 4.63"