EATON LT360036 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 600 A | BH4QPT
EATON LT360036 Trip Unit, 600 A, 3 Pole, 310+ Electronic Lsig, Lt, Frame J-K
Item: BH4QPTModel: LT360036
In Stock : 2 Units
Get it by Thursday, May 21
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 600A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame J-K
Height 4.38"
Length 8 1/2"
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 3
Series Series G
Trip Type 310+ Electronic LSIG
Type Trip Unit
Width 4.63"