EATON LT3315TAV2 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 315 A | BH4QMY
EATON LT3315TAV2 Trip Unit, 315 A, 3 Pole, Non-Interchangeable Thermal Magnetic, 55 Deg C Calibration
Item: BH4QMYModel: LT3315TAV2
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 315A
Calibration 55A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame J-K
Height 3 2/5"
Length 3 3/5"
Number Of Poles 3
Series Series C
Trip Type Non-interchangeable Thermal Magnetic
Width 5.7"