EATON LT2300TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 300 A | BH4QLP
EATON LT2300TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, 300 A, 2 Pole, Frame L
Item: BH4QLPModel: LT2300TV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 300A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame L
Height 7"
Length 3 11/25"
Number Of Poles 2
Series Series C
Trip Type Non-interchangeable Thermal Magnetic
Width 4.13"