EATON LGHDC3630NN G Dc/Pvgard Molded Case Circuit Breaker Frame, Lg-Frame, Lg, Frame Only | BH4NJJ
EATON LGHDC3630NN Direct Current Molded Case Circuit Breaker Frame, 600 VAC, 630A, 3P
Item: BH4NJJModel: LGHDC3630NN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 630A
Circuit Breaker Frame Type Frame Only
Circuit Breaker Type Lg
Class V DC
Frame LG
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 65 KAIC at 600V AC
Length 5 12/25"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Type Frame Only
Voltage Rating 600V AC