EATON LGH3630NN Molded Case Circuit Breaker Accessory Frame, Frame Only, 630 A, 100 Kaic At 240 V | BH4NEM
EATON LGH3630NN Breaker Frame, 600 VAC, 630A, 3P
Item: BH4NEMModel: LGH3630NN
In Stock : 10 Units
Get it by Thursday, May 21
5.00% off
Product Specifications:
Item Frame
Amps Rating 630A
Frame Size Frame J-K
Height 10.13"
Interrupt Rating 70 KAIC at 415V, 65 KAIC at 480V, 100 KAIC at 240V, 25 KAIC at 600V
Length 4.09"