EATON LEM3600TM Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 600 A | BH4LFN
EATON LEM3600TM Trip Unit, 600 A, 35 Kaic At 480 V, 3 Pole, Frame J-K, 500-2500 A, 600 V
Item: BH4LFNModel: LEM3600TM
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 600A
Frame Size Frame J-K
Height 7"
Interrupt Rating 35 KAIC at 480V AC
Length 4"
Magnetic Trip Range 500-2500A
Max. Voltage 600V
Type Trip Unit
Width 4"