EATON KWS4250LSIO Molded Case Circuit Breaker Accessory Trip Unit, Complete Breaker, 250 A | BH4KGD
EATON KWS4250LSIO Trip Unit, 250 A, 4 Pole, 600 V, 250 Vdc, 310 Lsi0 Electronic, Frame J-K
Item: BH4KGDModel: KWS4250LSIO
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Type Kws
Frame Size Frame J-K
Height 10.13"
Length 4.1"
Number Of Poles 4
Series Series C
Trip Type 310 LSI0 Electronic
Type Complete Breaker
Voltage Rating 600V, 250V DC
Width 7.22"