EATON KWS4125LSIO Molded Case Circuit Breaker Accessory Trip Unit, Complete Breaker, 125 A | BH4KGJ
EATON KWS4125LSIO Trip Unit, 125 A, 4 Pole, 600 V, 250 Vdc, 310 Lsi0 Electronic, Frame J-K
Item: BH4KGJModel: KWS4125LSIO
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 125A
Circuit Breaker Type Kws
Frame Size Frame J-K
Height 10.13"
Length 4.1"
Number Of Poles 4
Series Series C
Trip Type 310 LSI0 Electronic
Type Complete Breaker
Voltage Rating 600V, 250V DC
Width 7.22"