EATON KT2300TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 300 A | BH4KCM
EATON KT2300TV Trip Unit, 300 A, 2 Pole, Thermal Magnetic, 50 Deg C Calibration
Item: BH4KCMModel: KT2300TV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 300A
Calibration 50A
Frame Size Frame J-K
Height 1"
Length 1"
Number Of Poles 2
Series Series C
Trip Type Thermal Magnetic
Type Trip Unit
Width 1"