EATON KDPV4350WF01 Molded Case Circuit Breaker, 1000 VDC, 350A, 5 kA Interrupt, 4P
Item: BH4JPAModel: KDPV4350WF01
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 350A
Calibration 50A
Frame K
Height 6 1/2"
Interrupt Rating 5 Kaic
Length 12"
Number Of Poles 4
Rating 80% Rated
Special Features Freeze Tested
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC
Width 8"