EATON KDPV4225W Solar Case Circuit Breaker, 1000 VDC, 225 5 kA Interrupt, 4P, Thermal/Magnetic Trip
Item: BH4JNUModel: KDPV4225W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 225A
Calibration 50A
Frame K
Height 8"
Interrupt Rating 5 Kaic
Length 12"
Number Of Poles 4
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC
Width 8"