EATON JT3200TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, Trip Unit Thermal-Magnetic | BH4HBB
EATON JT3200TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, 200 A, 3 Pole, Frame J, 50 Deg C Calibration
Item: BH4HBBModel: JT3200TV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 200A
Calibration 50A
Circuit Breaker Type Jt
Frame Size Frame J
Height 5 2/5"
Length 6.9"
Number Of Poles 3
Series Series C
Special Features Trip Unit Thermal-Magnetic
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Type Trip Unit
Width 4.3"