EATON JT3160TA Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, Trip Unit Thermal-Magnetic | BH4HAT
EATON JT3160TA Thermal-Magnetic Trip Unit, 160 A, 3 Pole, Fixed Thermal, Adjustable Magnetic, Frame J-K
Item: BH4HATModel: JT3160TA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 160A
Circuit Breaker Type Jt
Frame Size Frame J-K
Height 4.3"
Length 7"