EATON JGU710032G Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Lsi Trip, 4-Pole, 100A, 250 Vdc, Line/Load
Item: BH4GMPModel: JGU710032G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Frame JG
Frequency Rating 50/60 Hz
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC
Length 3 11/25"
Mfr. Series Series G
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LSI
Voltage 600V AC/250V DC