EATON JGU4250NN Molded Case Circuit Breaker Accessory Frame, Frame Only, 250 A, 200 Kaic At 240 V | BH4GLR
EATON JGU4250NN Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 250A, 200/150/50 kA Interrupt, 4P
Item: BH4GLRModel: JGU4250NN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Frame
Amps Rating 250A
Frame Size Frame J-K
Height 7"
Interrupt Rating 150 KAIC at 480V AC, 200 KAIC at 240V AC, 50 KAIC at 600V
Length 3.57"
Number Of Poles 4
Series Series G
Trip Type Frame Only (no Trip)
Type Frame Only
Voltage Rating 600V
Width 5.34"