EATON JGU310036W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 100A At 240V | BH4GGW
EATON JGU310036W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 100A, 3-Pole, 600V, 310+ Electronic Lsig
Item: BH4GGWModel: JGU310036W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC
Length 9 1/4"
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LSIG
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5"