EATON JGU310033W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 100A At 240V | BH4GGY
EATON JGU310033W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 100A, 3-Pole, 600V, 310+ Electronic Ls
Item: BH4GGYModel: JGU310033W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC
Length 9 1/4"
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LS
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5"