EATON JGU310032W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 100A At 240V | BH4GGK
EATON JGU310032W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 100A, 3-Pole, 600V, 310+ Electronic Lsi
Item: BH4GGKModel: JGU310032W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 150 kAIC at 480V AC, 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC
Length 9 1/4"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LSI
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5"