EATON JGSDC3250NN G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, Frame Only, 250A | BH4GFN
EATON JGSDC3250NN Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC/250 VDC, 250A, 50 kA Interrupt, 3P
Item: BH4GFNModel: JGSDC3250NN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Frame Only
Frame JG
Height 4.13"
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Voltage Rating 600V AC/250V DC
Width 4.13"