EATON JGHDC3250FAW G Dc/Pvgard Complete Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jghdc | BH4FRN
EATON JGHDC3250FAW Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jghdc Type, 3-Pole, 250A, 600 Vac, 250 Vdc
Item: BH4FRNModel: JGHDC3250FAW
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame JG
Height 4.13"
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"