EATON JGHDC3150FAG Molded Case Circuit Breaker, Adjustable Magnetic Trip Type, 3-Pole, 150A, 600 Vac, 250 Vdc
Item: BH4FRDModel: JGHDC3150FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Class V DC
Frame JG
Height 4.13"
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"