EATON JGEDC3250NN G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, Frame Only, 250A, Jg-Frame | BH4FET
EATON JGEDC3250NN Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC/250 VDC, 250A, 35 kA Interrupt, 3P
Item: BH4FETModel: JGEDC3250NN
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Frame Only
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 35 KAIC at 600V AC
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Type Frame Only
Voltage Rating 600V AC/250V DC
Width 4.13"