EATON HMX068C2NAPE H-Max Drive, 25 Hp, 68A, 230V, Box C, Nema Type 3R, Frame Size, 7, Software Type A | BH3JLX
EATON HMX068C2NAPE Adjustable Frequency Drive, 68A, 25HP, Output Contactor, NEMA Type 3R, FS7, 230V
Item: BH3JLXModel: HMX068C2NAPE
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 68A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box C
Frame Size FR7
Height 58.09"
Hp 25 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Output Contactor
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 37.73"