EATON HMX068A2NAPEL3 H-Max Drive, 25 Hp, 68A, 230V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3JKU
EATON HMX068A2NAPEL3 Adjustable Frequency Drive, 68A, 25HP, Pilot Light, IntelliDisconnect NEMA 1, FS7, 230V
Item: BH3JKUModel: HMX068A2NAPEL3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 68A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 58.51"
Frame Size FR7
Height 13 18/25"
Hp 25 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Output Contractor Pilot Lights
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 230V