EATON HMX042C2NAPEP3 H-Max Drive, 15 Hp, 42A, 230V, Box B, Nema Type 3R, Frame Size, 6, Software Type A | BH3HRQ
EATON HMX042C2NAPEP3 Adjustable Frequency Drive, 42A, 15HP, With Output Contactor, NEMA Type 3R, FS6, 230V
Item: BH3HRQModel: HMX042C2NAPEP3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 42A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box B
Frame Size FR6
Height 46.09"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Output Contactor Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 26.31"