EATON HMX042B2NAL3 H-Max Drive, 15 Hp, 42A, 230V, Intellidisconnect Nema Type 12, No Brake Chopper | BH3HRD
EATON HMX042B2NAL3 Adjustable Frequency Drive, 42A, 15HP, Pilot, IntelliDisconnect NEMA Type 12, FS6, 230V
Item: BH3HRDModel: HMX042B2NAL3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 42A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Frame Size FR6
Height 13.67"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 12
Options Pilot Lights
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 230V