EATON HMX031C1NAP3 H-Max Drive, 10 Hp, 31A, 208V, Box A, Nema Type 3R, Frame Size, 5, Software Type A | BH3HGG
EATON HMX031C1NAP3 Adjustable Frequency Drive, 31A, 10HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FS5, 208V
Item: BH3HGGModel: HMX031C1NAP3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 31A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 10 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 21.05"