EATON HMX031A1NA H-Max Drive, 10 Hp, 31A, 208V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3HFN
EATON HMX031A1NA Adjustable Frequency Drive, 31A, 10 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 1, 208 V, FS5
Item: BH3HFNModel: HMX031A1NA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 31A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 10 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 9.66"