FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 14 |
| Compatible Pitch | 3 mm |
| Material Thickness | 0.032" |
| Overall Flange Width | 0.052" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-806
Explore More
- KEYSHAFT
- Homogenizers
- Vehicle Back Up Alarms
- Engraving Tools
- Indexable End Mills
- Hydraulic Filters
- PEWAG Chain Sling, Grade 120
- KRYTOX GPL 223 Series Anti Corrosion Grease
- HARVEL CLEAR PVC Tee Fittings
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X4200 Gas Springs
- MUELLER INDUSTRIES 781 Stainless Steel Y Strainers
- VESTIL D Style Self-Dumping Steel Hoppers, Heavy Duty
- NORTON ABRASIVES Quick Change Disc
- GRAINGER Shafts
- SMC VALVES Is1000 Series Pressure Switch
- MORSE CUTTING TOOLS 195 Series Adjustable Round Split Dies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 143MFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for HTD Tooth, 14 Teeth, Aluminium, 3 mm Compatible Pitch
€2.63 /unit


