EATON HMX027C4NAPE H-Max Drive, 20 Hp, 27A, 480V, Box A, Nema Type 3R, Frame Size, 5, Software Type A | BH3HAM
EATON HMX027C4NAPE Adjustable Frequency Drive, 27A, 20HP, Output Contactor, NEMA Type 3R, FS5, 480V
Item: BH3HAMModel: HMX027C4NAPE
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 27A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 20 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Output Contactor
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 21.05"