EATON HMX025B1NA H-Max Drive, 7.5 Hp, 25A, 208V, Intellidisconnect Nema Type 12, No Brake Chopper | BH3GWZ
EATON HMX025B1NA Adjustable Frequency Drive, 25A, 7.5 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 12, 208 V, FS5
Item: BH3GWZModel: HMX025B1NA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 25A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 7 1/2 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 12
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 9.66"