EATON HMX017C1NA H-Max Drive, 5 Hp, 17A, 208V, Box A, Nema Type 3R, Frame Size, 5 | BH3GMU
EATON HMX017C1NA Adjustable Frequency Drive, 17A, 5 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, 208 V, FS5
Item: BH3GMUModel: HMX017C1NA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 17A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 5 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 21.05"