EATON HMX017A1NAP3 H-Max Drive, 5 Hp, 17A, 208V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3GLT
EATON HMX017A1NAP3 Adjustable Frequency Drive, 17A, 5HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 1, FS5, 208V
Item: BH3GLTModel: HMX017A1NAP3
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 17A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 5 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Fused Drive Isolation
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 9.66"