EATON HMX011C4NA H-Max Variable Frequency Drive, 11A, Box A, Fr4, 7.5 Hp, Adjustable Frequency Drive | BH3GCJ
EATON HMX011C4NA Adjustable Frequency Drive, 11A, 7.5 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, 480 V, FR4
Item: BH3GCJModel: HMX011C4NA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 11A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR4
Height 33"
Hp 7 1/2 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 21.05"