EATON HMCP400W5CA02 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 400 A | BH3FKG
EATON HMCP400W5CA02 Motor Circuit Protector, 400A, 3-Pole, Frame K, 1250-2500A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3FKGModel: HMCP400W5CA02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 400A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Rear
Frame Size Frame K
Height 10.13"
Length 4.1"