EATON HMCP250W5CA04 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FFV
EATON HMCP250W5CA04 Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, 600 V, 250 Vdc, Frame J-K, 1250-2500A
Item: BH3FFVModel: HMCP250W5CA04
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Terminal Same Side
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 1250-2500A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"